Rizikové kácení stromů

Rizikové kácení a prořezávání stromů za použití horolezecké techniky

Jsme hrdí na to, že máme za sebou více než 200 úspěšně dokončených zakázek a přes 500 bezpečně pokácených stromů bez jediné nehody. Naší prioritou je bezpečnost, proto jsme samozřejmě kompletně pojištěni. Náš tým je vybaven k rychlému a bezpečnému kácení i v náročných podmínkách, ať už jde o prostor vedle budov, v zahradách, kolem silnic nebo v dalších obtížně přístupných místech.

Cena rizikového kácení stromů

Cena kácení závisí na místních podmínkách. Rádi Vám uděláme nabídku.

Rizikové kácení je když se strom nedá pokácet v celku. Kácí se po částech. Odřežou se větve, které volně padají pod strom, kde se nic nenachází. Nebo se spouštějí na lanech, když by jejich pádem hrozilo poškození okolních objektů či jiných škod na majetku. Dále se kmen kácí v celku, popřípadě na části, které volně padají pod kmen. V případě, kde se nedá použít volné shazování, se i kmen kácí po malých špalcích, které se chytají do lan.

Naše služby poskytujeme jak soukromým osobám, tak firmám a veřejné správě. Nejsme plátci DPH.

Naše služby

Kácení z lana - Jan Honzajk

Výškové práce

Chystáte se na opravy, čištění či instalaci vysoko nad zemí a pro malý rozsah práce je použití lešení neúměrně nákladné? Pak určitě oceníte naše služby prováděné z lana, či plošiny.

Mytí střech

Provádíme mytí střech a fasád tlakovou vodou, kdy odstraňujeme nečistoty, mech, řasy a lišejník. Dále provádíme nástřik preventivními přípravky.

Prořez stromů Ústí nad Labem

Prořez stromů

Nabízíme komplexní služby prořezávání stromů, které jsou klíčové pro bezpečnost v okolí stromů, prevenci nemocí stromů a také pro prosvětlení prostoru.

Frézování pařezů

Provádíme frézování pařezů až 20 cm pod úroveň terénu. Manipulace s frézou je možná i ve špatně dostupném terénu až do šíře 80 cm.

Často se ptáte na:

Období vegetačního klidu

Přesné datum vegetačního klidu dřevin není právními předpisy stanoveno a ani stanovit nelze, vyhláška pouze říká, že jde o období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřeviny. V praxi se povoluje kácení nejčastěji od 1. listopadu do 31. března.

Od začátku listopadu je v platnosti nová „kácecí“ vyhláška, která upřesňuje, jaké stromy je možné v soukromých zahradách a zahrádkářských koloniích kácetBez povolení je možné kácet jen stromy ovocné, kam ale patří i ořech vlašský či líska obecná. U neovocných stromů určitých rozměrů je povolení potřeba.

Cena za kácení stromů se může značně lišit v závislosti na mnoha faktorech. Některé z klíčových aspektů, které ovlivňují cenu, zahrnují velikost a typ stromu, obtížnost přístupu k místu kácení, potřebu speciálního vybavení (například horolezecké techniky), a region, ve kterém se kácení provádí. Další faktory mohou zahrnovat potřebu odstranění pařezu, úklidu a odvozu odpadu, stejně jako specifické požadavky, jako je ochrana okolních staveb nebo vegetace.

Přibližné ceny se mohou pohybovat od několika tisíc korun za jednoduché kácení malého stromu až po desítky tisíc korun za komplexní kácení velkých, obtížně přístupných nebo rizikových stromů.

Pro přesnější odhad ceny je nejlepší nás kontaktovat o nezávaznou cenovou nabídku, která bude zohledňovat specifika vaší situace.

Kácení z lana

Zaujaly vás naše služby, nebo se nás chcete ještě na něco zeptat? Kontaktujte nás